Murat Odacı Kimdir?

Dokuz Eylül Üniversitesi IIBF İşletme Bölümünde lisans eğitimini ve Gediz Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans eğitimlerini tamamlamıştır. İzmir Katip Çelebi Üniversitesinde İşletme Doktora Programını yarıda keserek Dış Ticaret konulu ticari ve danışmanlık faaliyetlerine odaklanan Murat ODACI Dış Ticaret Operasyonu, Uluslararası Pazarlama, Lojistik ve Elektronik Ticaret alanlarında sertifikalara sahiptir. 

Profesyonel iş yaşantısına Vestel Dış Ticaret A.Ş. de başlamış daha sonra sırasıyla Roche Diagnostik, Arkas Holding Bosphorus Gemi Acenteliği A.Ş. ve Yöndes Yönetim Danışmanlık firmalarında satış, operasyon ve danışmanlık alanlarında farklı pozisyonlarda görev almıştır. 

2010 yılından bu yana Ekonomi Bakanlığı'ndan akredite dış ticaret eğitmeni olarak 2010/8 Uluslararası Rekabetçiliğin Arttırılması Hakkında Tebliğ kapsamında geliştirilen 20 ye yakın farklı sektöre yapılan Ur-Ge projesinde eğitmen ve danışman olarak görev almıştır. 

Geçmiş dönemde Türkiye’mizin farklı bölgelerinde özellikle İhracatçı Birlikleri’nde, Ticaret Odaları’nda, Sanayi Odaları’nda, İşadamları Dernekleri’nde ve farklı firmalarda Dış Ticaret konularında eğitim ve danışmanlık faaliyetleri yürütmüş ve başarı ile tamamlamıştır. Bu konudaki referans mektuplarımızı web sayfamızın Referanslar bölümünde görebilirsiniz. 

Kendisi de aktif olarak dış ticaret ile uğrasan Murat ODACI, Ev Tekstili, Gıda Ürünleri, Otomotiv Yedek Parça ve Atıksu Arıtma Ekipmanlarının yurtdışına satışını gerçekleştirmektedir. Eğitim ve danışmanlık faaliyetlerindeki başarının önemli bir sebebi de sadece kitaptan okuduğunu değil kendisine meslek edindiği işi katılımcılara aktarıyor olmasıdır.