Tekstil Sekötrü

Ev tekstili, Türkiye’de tekstil ve hazır giyim sanayinin en temel alt gruplarından birisidir. Günümüzde özellikle ev tekstili denildiğinde dünya pazarlarında akla ilk gelen ülkelerden biri Türkiye’dir. Geldiğimiz noktaya bakarsak, ülkemiz sanayicisi artık üretimden tanıtıma, kaliteden pazarlamaya kadar tüm alanlarda yüksek kaliteyi sunabilmektedir. Türkiye rakiplerine göre daha kaliteli ve daha farklı, inovasyona dayalı ürünlerle rekabet gücünü arttırmıştır.
Ev tekstili sektöründe dünyanın en önde gelen ülkelerinden olan Türkiye’de birçok firma kendi markasını oluşturmuş̧, buna bağlı olarak da yurtiçi ve yurtdışında mağaza zincirleri kurmaya başlamışlardır. Sektördeki üreticilerin büyük çoğunluğu küçük ve orta ölçekli işletmelerdir. Sektörde bazı ünlü yabancı markaların da lisanslı üretimi yapılmaktadır.

Dünya ev tekstili ihracatı verileri incelendiğinde Türkiye dünyanın en çok ihracat yapan 4. ülkesidir. Ev tekstili ürünlerinin toplam ihracat tutarı 2 milyar USD ın üzerindedir. Ülkemizin ev tekstili ihracatında ilk sırayı havlu ve bornozlar almaktadır. Bahse konu ürün grubu, toplam ev tekstili ihracatımız içindeki payı %40’ın üzerindedir. Ev tekstili ihracatında ikinci sırayı yatak çarşafları almaktadır ve bu ürün grubunu perdelik ve döşemelik kumaşlar, perdeler ve yatak örtüleri takip etmektedir.  

NOVO Trade olarak Türkiye’nin önde gelen ev tekstili üreticisi firmaların ürünlerinin yurtdışında tanıtımı ve satışı görevini üstlenerek onlara ihracat acenteliği hizmeti sunuyoruz. Tedarikçi grubumuz her yeni koleksiyonu ile sektöre yön veren köklü geçmişe sahip firmalardan oluşuyor. Tedarikçilerimiz halihazırda üretimlerinin önemli bir bölümünü ihraç eden, yurtdışı pazarlar ve ihracat süreçleriyle ilgili tecrübe sahibi firmalar olarak hem Türkiye’de hem de özellikle Avrupa, Amerika ve Ortadoğu’daki müşterilerine hizmet vermektedir. 

Türkiye’nin Avrupa ve Ortadoğu pazarına coğrafi yakınlığı sevkiyat, depolama ve stok yönetimi maliyetlerinizi minimize etmeniz için kıymetli bir fırsat sunar. Sevkiyat süreleri kısalır, ürünlerinizi uzun süre beklemek zorunda kalmazsınız. Ürünlerinizi kısa sürede temin edebilmeniz sebebiyle yüksek miktarda adet stok tutmanıza gerek kalmaz böylelikle hem depolama alanı ihtiyacınız azalır hem de stok ürünler için yüksek tutarda yatırım yapmanıza gerek kalmaz.